Życzenia Bożonarodzeniowe

Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło" /Iz 9,1/

Drodzy Parafianie i Czcigodni Goście.

Każdego roku z opatrzności Bożej przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Celebrujemy święto rodziny i święto życia. Bóg w osobie Jezusa staje się dzieckiem, by ukazać pełnię swej Miłości oraz przekazać prawdę bliskości z każdym człowiekiem. Przychodzi do człowieka dzięki człowiekowi. Dzięki również tobie, gdyż "cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych Mnieście to uczynili". Zatem czyńcie dobro, dziękujcie za dobro, które otrzymaliście i otrzymujecie. Współczesny świat potrzebuje świadków miłości Bożej. Każdy może być kimś takim. Tu nie potrzeba niczego poza tym, by chciało się chcieć. Niech te Święta staną się źródłem wzrostu Wasze wiary, nadziei i miłości. Niech Boża Dziecina daje wam siłę i odwagę, by być znakiem sprzeciwu wobec poniżania rodziny czy daru życia lub lekceważenia cierpienia. Niech ten czas będzie błogosławiony. Czas chwały Bożej i pokoju na ziemi. Szczęść Boże.

Duszpasterze Parafii Solec nad Wisłą.