Poświęcenie figury Michała Archanioła


W południowo-wschodnim regionie Włoch, zwanym Apulią, na górze Gargano, w mieście Monte Sant’Angelo znajduje się jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Na szczycie góry wznosi się jedyna w swoim rodzaju bazylika. To niezwykłe miejsce położone w regionie, który stanowi „ostrogę” włoskiego buta, widnieje na wysokości 856 m n.p.m. Imię Michał znaczy ”Któż jak Bóg”. Jest wielkim orędownikiem w walce ze złem. Stąd polscy policjanci uczynili go swoim patronem. Ale co ma wspólnego Gargano z Solcem. A ma! Otóż w stulecie powołania Państwowej Policji w naszej Ojczyźnie po odzyskaniu niepodległości, Policjanci mieszkający na terenie naszej Parafii ufundowali figurę św. Michała Archanioła i uroczyście wnieśli ją do naszej świątyni. Parafianie przyjęli ten dar z wielką życzliwością, a fundatorów nagrodzili gromkimi brawami.


Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.