Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka samolotowa - Ziemia Święta + Jordania 

24.1-31.1.2020

1 dzień: WARSZAWA - TEL AWIW

Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku Patron Travel. Wylot do Tel Awiwu. Przejazd do hotelu w Betlejem. Nocleg.

2 dzień: BETLEJEM - JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pańskiego, kościół św. Katarzyny, Grota Św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Jerozolimy. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit, Ogród Getsemani i Bazylika Agonii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: G. TABOR - KANA - NAZARET

Śniadanie. Przejazd na G. Tabor - Górę Przemienienia. Wizyta w Nazarecie: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska - dla małżeństw odnowienie przysięgi małżeńskiej. Przejazd do hotelu w Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: J. GALILEJSKIE - KAFARNAUM - TABGA - GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - JARDENIT

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga - Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych nad Jordanem. Przejazd na granicę izraelsko - jordańską. Odprawa paszportowo - bagażowa. Przejazd do hotelu w Ammanie. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: AMMAN - GÓRA NEBO - MADABA - JERASH

Śniadanie. City Tour po Ammanie: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Wyjazd do Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu": owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Przejazd do Madaby - słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Przejazd do hotelu w okolice Petry. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: PETRA - BETLEJEM

Śniadanie. Zwiedzanie Petry - „różowego miasta Nabatejczyków": Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Odprawa paszportowo - bagażowa. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA - AIN KAREM

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: wizyta w Kościele św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika. Ściana Płaczu. Przejazd przez zachodnią część miasta do Ain Karem - kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień: TEL AWIW – WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.

Koszt - 3750 zł + 155 USD

Organizator pielgrzymki - Parafia Solec nad Wisłą

Telefon kontaktowy - 609 251 241

Zgłoszenia do 15 września wraz z zaliczką 1000 zł.