Podziękowanie

W niedzielę 10 marca 2019 w kościele parafialnym gościliśmy Marszałka Województwa Mazowieckiego p. Adama Struzika. Korzystając z Jego obecności Ks. Proboszcz wraz z przedstawicielami Rady Parafialnej złożył podziękowanie za finansowe wsparcie projektów remontowo-konserwatorskich dwóch zabytkowych świątyń. Ks. Proboszcz kierując słowa do Marszałka powiedział min.: proszę przyjąć od przedstawicieli Rady Parafialnej wyrazy wdzięczności i szacunku dla Pana i podległych Panu urzędników, którzy swoimi decyzjami zaaprobowali złożone przez nas wnioski i pozwolili je w pełni zrealizować. Bóg zapłać za to wielkie wsparcie parafii, która liczy blisko 2700 parafian i posiada 3 zabytkowe świątynie. 

Zabierając głos Pan Marszałek wskazał na znaczne możliwości wspierania tego typu działań przy zabytkach, które mogą być realizowane dzięki środkom Unii Europejskiej. Życzył całej wspólnocie parafialnej zapału i szerokiego działania na rzecz upiększania tego malowniczego zakątku Mazowsza. Obecny na Mszy św. był również poseł do Parlamentu Europejskiego p. Jarosław Kalinowski oraz radny sejmiku Województwa Mazowieckiego p. Leszek Przybytniak.