Pielgrzymka do Fatimy

PIELGRZYMKA DO FATIMY W DNIACH 11 - 17 LISTOPADA 2017

1 dzień:
WARSZAWA - LIZBONA - FATIMA Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego
Warszawa-Okęcie Wylot do Lizbony (z przesiadką). Po przylocie na miejsce transfer do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień:  FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień:  FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE  Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAÇA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień:  FATIMA – TOMAR – COIMBRA Po śniadaniu zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TOMAR. Wyjazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: FATIMA  Śniadanie. Czas na prywatną medytację. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: FATIMA - LIZBONA  Śniadanie. Przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie stolicy Portugalii: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnica Belem. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA ORAZ GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Cena: 2950 PLN

Cena zawiera: przelot samolotem (z przesiadką); opłaty lotniskowe; przejazd autokarem; 6 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-,3- osobowe); 5 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę pilota; opiekę księdza; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera: biletów wstępu, przewodników lokalnych - około 70 EUR/os. (płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (650 PLN); wydatków osobistych

Zgłoszenie:
Ks. Krzysztof Maj Tel. 609 251 241
Parafia w Solcu nad Wisłą
Pl. Bolesława Śmiałego 8