Wielki Post
Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to czas szczególny, który ma przygotować nas na przeżycie największej tajemnicy wiary – Zmartwychwstania Pańskiego. To czas spotkania z Jezusem w duchowym przeżywaniu Jego udręczeń, męki i śmierci. W tym czasie z żałością w sercu śpiewamy Gorzkie Żale, uczestniczymy w rozważaniach Drogi Krzyżowej, w rekolekcjach wielkopostnych. To również czas osobistego spotkania z Jezusem w Sakramentach Kościoła. 

Tegoroczna liturgia wielkopostna jest wyjątkowa, gdyż odbywa się w  Roku Jubileuszowego Miłosierdzia. Niech więc czas Wielkiego Postu przyniesie nam wszystkim odnowę nadziei, która rodzi się z wielkiego Miłosierdzia Jezusa.

Szczególną okazją do poszukiwania owej nadziei niech będzie uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – piątek godz. 16.00 i Gorzkich Żali niedziela godz. 15.30.